Granty ERC: warsztaty online z Yellow Research

Nadrzędna kategoria: Media

120 naukowców rozpoczęło 27 maja szkolenie przygotowujące do złożenia wniosku grantowego do European Research Council (ERC). Cykl zdalnych warsztatów prowadzi – na zaproszenie Polskiej Akademii Nauk (PAN) – topowa firma konsultingowa z Holandii.

lotte_jaspers.png

Warsztaty prowadzi doświadczona trenerka Lotte Jaspers

Yellow Research od niemal 30 lat doradza, jak skutecznie walczyć o granty europejskie, w tym prestiżowe finansowanie ERC. Tym razem agencja dzieli się swoim doświadczeniem z uczestnikami warsztatów zorganizowanych przez Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN.

E-learning i webinaria

Spotkanie otwierające odbyło się 27 maja w formule webinarium (z uwagi na pandemię COVID-19). W wydarzeniu wzięło udział 120 badaczy reprezentujących różne dziedziny wiedzy i poziomy kariery naukowej.

Trenerka Lotte Jaspers wprowadziła ich w tematykę grantów ERC. Przybliżyła kwestie istotne przy konstruowaniu wniosków, takie jak strategie wyboru odpowiedniego panelu ewaluacyjnego, a także prezentowanie pomysłu badawczego w sposób przekonujący dla oceniających. Uczestnicy wysłuchali wykładu, a następnie prowadząca odpowiadała na ich pytania zadawane na chacie.

Teraz naukowcy otrzymają dostęp do platformy e-learningowej Yellow Research. Znajdą tam autorskie tutoriale, wideo i spisane porady. Samodzielnie zapoznają się z materiałami, a ewentualne wątpliwości będą mogli rozwiać 25 czerwca podczas drugiego webinarium.

Granty ERC

Prestiżowe granty ERC finansują pionierskie badania naukowe. Motto programu to „High risk – high gain”, a jedynym kryterium oceny pomysłów jest doskonałość naukowa. Budżet pojedynczego projektu to nawet 3,5 mln euro. Dla naukowca zdobycie grantu ERC to jedno z najważniejszych indywidualnych osiągnięć.

Wsparcie PAN dla naukowców

Polska Akademia Nauk wspiera uczonych w staraniach o granty ERC. Badacze mogą korzystać z bezpłatnej pomocy oferowanej przez nasze Biuro ds. Doskonałości Naukowej.

Źródło informacji i zdjęcia: Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN