Jubileuszowe lato z nauką

Dlaczego wszechświat się rozszerza? Jak zachować różnorodność świata dzięki bankom genów? Czy przyrodę da się wycenić jak sztukę? Odpowiedzi na te i inne pytania zdobędziecie podczas Letnich Spotkań z Nauką.

20220627_latobg.jpg

Już po raz XX naukowcy spotkają się z publicznością w pięknym otoczeniu Ośrodka Pracy Twórczej Instytutu Budownictwa Wodnego PAN na Kaszubach. Letnie Spotkania z Nauką odbywają się w wyjątkowych warunkach – na polanie nad jeziorem. Tegoroczną jubileuszową edycję zainauguruje 2 lipca tradycyjnie wykład prof. Magdaleny Fikus.

W kolejne soboty lipca i sierpnia o godz. 20.00 zaprezentują się m.in. prof. Marcin Węsławski, prof. Grzegorz Węgrzyn oraz prof. Waldemar Świdziński. Zaplanowano bogato ilustrowany wykład popularnonaukowy, dyskusję oraz rozmowy z wykładowcą w formule kawiarenki naukowej.

Spotkania są współorganizowane przez Instytut Budownictwa Wodnego PAN w Gdańsku, Instytut Oceanologii PAN w Sopocie, Uniwersytet Gdański reprezentowany przez Wydział Historyczny UG oraz Radę Upowszechniania Nauki PAN, która cykl objęła swoim patronatem.

Bieżące informacje o wykładowcach i spotkaniach publikowane są na są tutaj (https://www.facebook.com/LetnieSpotkaniaZNauka/).

2022-06-27_Letnie_spotkania_z_nauką.jpg