Wykładowcy roku nagrodzeni na Uniwersytecie Dzieci
Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

Wykładowcy roku nagrodzeni na Uniwersytecie Dzieci

Po raz piąty studenci Uniwersytetu Dzieci wybrali najlepszych wykładowców i prowadzących warsztaty. Nagroda przyznawana jest za poszerzanie dziecięcych horyzontów, zainteresowanie dzieci nowymi tematami oraz wyjaśnianie im zawiłych treści w angażujący i przystępny sposób. Nagrodę główną za najlepszy wykład otrzymał prof. dr hab. Piotr Głowacki z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk.

3 października 2015 r. odbyła się uroczystość inauguracji nowego roku akademickiego Uniwersytetu Dzieci połączona z galą wręczenia nagród dla najlepszych wykładowców roku akademickiego 2014/15. Spośród ponad stu pięćdziesięciu naukowców studenci Uniwersytetu Dzieci wybrali tych, którzy swoim zaangażowaniem i pasją zdobyli ich szacunek i sympatię. To właśnie głosy dzieci, oddawane po każdych zajęciach, zadecydowały o tym, kto otrzyma statuetki Fundacji Uniwersytet Dzieci.

Nagrodę główną za najlepszy wykład otrzymał prof. dr hab. Piotr Głowacki z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk za wykład pt. "Co przed człowiekiem skrywa jeszcze Arktyka?” skierowany do dzieci w wieku 10-11 lat. W gronie wyróżnionych znalazł się również dr Zbigniew Rozynek z Instytutu Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk, który przedstawił wystąpienie zatytułowane "Czy wszystkie ciecze płyną?" dla 6-, 7-letnich studentów Uniwersytetu Dzieci.

Uniwersytet Dzieci to prowadzony od 2007 roku nowoczesny program edukacyjny oparty na dziecięcej ciekawości. Do tej pory wzięło w nim udział blisko 25 tysięcy dzieci w wieku 6-14 lat z całej Polski.