Nagroda Teofrasta dla Łukasza Bożyckiego z IBD PAN

Nadrzędna kategoria: Media

Łukasz Bożycki, doktorant w Pracowni Biochemii Lipidów Instytutu Nenckiego, otrzymał Nagrodę Teofrasta za najlepszą popularnonaukową książkę psychologiczną 2015 roku. Nagroda ustanowiona i przyznawana jest przez redakcję magazynu „Charaktery” pod honorowym patronatem Prezesa PAN prof. Jerzego Duszyńskiego.

teofrast

„Animal Rationale. Jak zwierzęta mogą nas inspirować? Rodzina, edukacja, biznes.” Wydawnictwa Naukowego PWN to ilustrowany, wzruszający przewodnik pokazujący, że inspiracji do zmiany na lepsze możemy szukać także w świecie natury. Łukasz Bożycki, doktorant, przyrodnik i wielokrotnie nagradzany fotograf dzikiej przyrody, opisuje niezwykłe zachowania zwierząt, które stanowią dla psychologa, Pawła Fortuny, punkt wyjścia do poszukiwań inspiracji dla człowieka.
„Każda cegiełka budująca świadomość ludzi, że wszystko, co mają i co wydaje im się stricte ludzkie, wynika z natury i ewolucji, że dzięki tej naturze mogą się wiele uczyć i czerpać z niej inspiracje, otwiera ludziom oczy i zmusza do zmiany poglądów na świat. Książka ta, łącząca wiedzę biologa i psychologa, to właśnie taka cegiełka. Nie jest łatwo napisać dobrą książkę, która popularyzuje wiedzę naukową w bardzo dobrym, przystępnym stylu” – mówił w laudacji dr hab. Maciej Trojan, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

cover

Żródło: Instytut Biologii Doświadczalnej PAN