„Mój doktorat w 180 sekund”. Trwa głosowanie publiczności

Nadrzędna kategoria: Media

Tylko 3 minuty na przedstawienie po francusku i w przystępny sposób swoich badań naukowych. Z tym zadaniem zmierzyli się uczestnicy polskiej edycji konkursu organizowanego przez Instytut Francuski. Na ich filmowe prezentacje można głosować do 24 czerwca (środa).

france-23-06-2020.jpg

9 doktorantów przybliża swoje osiągnięcia szerszemu gronu odbiorców i pokazuje trudniejsze zagadnienia w atrakcyjnej formie.

Co roku konkurs odbywał się z udziałem publiczności. Tym razem – w związku z pandemią – wybrano formułę online.

Jak głosować?

Konkursowe filmy można obejrzeć na stronie Ośrodka Kultury Francuskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Tam też trwa głosowanie publiczności. Na swój występ w języku francuskim uczestnicy mieli 180 sekund i mogli posługiwać się tylko jednym slajdem. Liczy się klarowność przekazu, ale poczucie humoru i autorskie pomysły też powinny zapunktować.

Laureatów wybierze również jury. Wyniki poznamy 30 czerwca. Jednym z partnerów wydarzenia i fundatorów nagród jest Polska Akademia Nauk.

O konkursie

Konkurs „Mój doktorat w 180 sekund” odbył się po raz pierwszy w 2012 roku. Dziś ma swoje edycje w prawie 30 krajach. Mogą wziąć w nim udział młodzi naukowcy reprezentujący dowolną dziedzinę wiedzy. Zwycięzcy otrzymują stypendia od rządu francuskiego.

Źródło informacji: Instytut Francuski w Polsce