Konferencja „Nauki o komunikacji społecznej i mediach” już 9 listopada

Nadrzędna kategoria: Media

Przedstawienie stanu nauk o komunikacji społecznej i mediach w Polsce w ostatnim pięcioleciu – to cel konferencji Komitetu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach PAN.

Konferencja.jpg

Zaplanowane wystąpienia będą dotyczyły m.in. zjawiska nadprodukcji informacji, mechanizmu dezinformacji, fact-checkingu i fake-newsów. Zostaną też poruszone zagadnienia zmian na rynku mediów w Polsce, statusu mediów publicznych, inicjatyw legislacyjnych regulujących rynek medialny oraz kondycja środowiska dziennikarskiego.

Spotkanie rozpocznie prezentacja i omówienie raportu „Mapa badawcza i dydaktyczna nauk o komunikacji społecznej i mediach w Polsce”. Zawarte wnioski Komitet opracował na podstawie badań prowadzonych w ramach realizacji swoich zadań w latach 2021-2022.

Udział w konferencji

Transmisja spotkania będzie dostępna na stronie wydarzenia. Tematyka konferencji może być interesująca dla osób związanych zawodowo z branżą medialną, a także dla badaczy i studentów oraz innych osób zainteresowanych zagadnieniami medialnymi i komunikacyjnymi.

Agenda i rejestracja są dostępne na oficjalnej stronie konferencji: https://konferencja.pan.pl/komunikacja-spoleczna/.

Co, kiedy, gdzie

  • Konferencja naukowa „Nauki o komunikacji społecznej i mediach”
  • 9 listopada 2022 r. (środa), godz. 10.00
  • Warszawa, Nowy Świat 72, Pałac Staszica
  • Język spotkania: polski

O organizatorze

Komitet Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach PAN w swoich pracach skupia się głównie na wartości informacji, edukacji medialnej i ewolucji systemów medialnych. Jego zadania wynikają z konsolidacji dyscyplin nauki o mediach, bibliologii i informatologii oraz  kognitywistyki. Komitet funkcjonuje jako komitet problemowy w Wydziale I Nauk Humanistycznych i Społecznych PAN od 2021 r.

Konferencję współorganizuje Biuro Upowszechniania i Promocji Nauki PAN.

Źródło informacji: Polska Akademia Nauk