Horyzont Europa a nauki społeczne i humanistyczne. Konferencja już 27 listopada w Warszawie

Zapraszamy na spotkanie „PoliSSH perspective on Horizon Europe”. Adresujemy je m.in. do przedstawicieli instytucji naukowych i kierowników projektów badawczych. Porozmawiamy o tym, jak wspierać uczonych z dziedziny nauk społecznych i humanistyki (SSH). Rejestracja trwa tylko do 21 listopada.

Flaga Unii Europejskiej, zbliżenie na gwiazdkę

Konferencja odbędzie się 27 listopada (środa) w Pałacu Staszica w Warszawie. Główne przemówienie wygłosi Harald Hartung z Komisji Europejskiej, szef działu „Sprawiedliwe społeczeństwa i dziedzictwo kulturowe” (Dyrekcja Generalna ds. badań naukowych i innowacji).

„PoliSSH perspective on Horizon Europe” – pełna agenda

Podczas spotkania będziemy dyskutować o tym, jak zwiększyć udział humanistów i przedstawicieli nauk społecznych (Social Sciences and Humanities – SSH) w programach ramowych Unii Europejskiej, szczególnie w kolejnym programie Horyzont Europa. Pokażemy historie sukcesu nie tylko z Polski, ale też z innych krajów.

Na wydarzenie zapraszamy przedstawicieli Polskiej Akademii Nauk, instytutów naukowych oraz badaczy i kierowników projektów. Konferencja będzie prowadzona w całości w języku angielskim.

Organizatorami wydarzenia są Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE.

Źródło informacji: Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli