Uniwersytet Polarny: bezpłatne webinaria z polskimi polarnikami

Jak globalne ocieplenie zmienia Arktykę? Jak szybko mogą się poruszać lodowce? I jak wygląda Gwiazdka w domu pod biegunem? Dowiecie się tego z internetowych wykładów organizowanych przez Instytut Geofizyki PAN w ramach projektu edu-arctic.pl.

Polska baza polarna na Spitsbergenie

Uniwersytet Polarny ruszył 26 listopada. O zmianach klimatu opowiedział wiceprezes PAN prof. Paweł Rowiński. W tym roku czekają nas jeszcze 2 webinaria, nawiązujące tematyką do Świąt Bożego Narodzenia. Wystarczy wejść na stronę edu-arctic.pl i wziąć udział w wybranym wykładzie. Przewidziano połączenia „na żywo” z polskimi stacjami polarnymi.

Cała prawda o magii reniferów

  • 6 grudnia (piątek), godz. 10.00 i 16.00
  • Hasło do logowania: GWIAZDKA

Jakiej płci są renifery Świętego Mikołaja? Jak radzą sobie w trudnych polarnych warunkach? Gdzie można je spotkać i co im zawdzięczamy? Odpowiedzi poznacie podczas mikołajkowego spotkania.

Święta u polarników

  • 17 grudnia (wtorek), godz. 11.00
  • 18 grudnia (środa), godz. 17.00
  • Hasło do logowania: EDU-ARCTIC

Jak polarnicy spędzają Święta? Czy mają choinkę i karpia? O tym wszystkim opowie Joanna Perchaluk-Mandat z Polskiej Stacji Polarnej „Hornsund” na Spitsbergenie.

Wiedza dla wszystkich

Uniwersytet Polarny to część projektu edu-arctic.pl prowadzonego przez Instytut Geofizyki PAN. Celem jest przybliżanie w przystępny sposób wiedzy o badaniach polarnych, zmianach klimatu i wpływie człowieka na środowisko. Uczestnicy wykładów poznają też historię polskich badań polarnych i dowiedzą się więcej o życiu naukowców w domu pod biegunem.

Projekt edu-arctic.pl jest finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Dialog.

Źródło informacji: Instytut Geofizyki PAN

Zdjęcie: Joanna Perchaluk-Mandat / Polska Stacja Polarna „Hornsund” na Spitsbergenie