Sukces Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie w programie Horyzont 2020 - Europejska Noc Naukowców 2016/2017

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN znalazł się w gronie dwóch beneficjentów z Polski, którzy zorganizują tegoroczną i przyszłoroczną edycję projektu "Noc Naukowców" (Researchers' Night), finansowanego przez Komisję Europejską w ramach Programu HORYZONT 2020.

Organizowana od 2005 r. Noc Naukowców odbywa się co roku w czwarty piątek września. W tym roku, 30 września, weźmie w niej równocześnie udział ponad dwadzieścia europejskich krajów. W Polsce Noc Naukowców, poza Olsztyńskim Instytutem PAN zorganizuje również Politechnika Poznańska.

Głównym celem Nocy Naukowców jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. Dzieci, młodzież a także dorośli będą mogli wziąć udział w popularno-naukowych pokazach, warsztatach, interaktywnych eksperymentach i innych atrakcjach, które pozwolą im lepiej zrozumieć jak wielkie znaczenie mają osiągnięcia nauki w naszym codziennym życiu i jak fascynująca może być praca badacza.

Szczegóły na stronie: www.pan.olsztyn.pl