Prestiżowy kongres biomedyczny CEBC już w maju 2020 w Krakowie

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

Zapraszamy na 4. Środkowoeuropejski Kongres Biomedyczny (CEBC). Tematem przewodnim będzie bioinformatyka oraz jej wykorzystanie m.in. w projektowaniu nowych leków i personalizowanej medycynie.

4. Środkowoeuropejski Kongres Biomedyczny (ang. 4th Central European Biomedical Congress – CEBC) potrwa od 19 do 21 maja 2020 r. w Krakowie.

Celem CEBC jest popularyzacja najnowszych odkryć i osiągnięć w zakresie nauk o zdrowiu, farmaceutycznych, medycznych, biologicznych i chemicznych.

Motto tej edycji wydarzenia to „Impact of bioinformatics and omics on biology and medicine”. Uznani eksperci wprowadzą nas w świat bioinformatyki wykorzystywanej m.in. w projektowaniu nowych leków, opracowaniu danych z genomiki i neuroobrazowania czy personalizowanej medycynie.

Krakowski rynek. Widać pomnik Mickiewicza, Sukiennice i Kościół Mariacki

Uczestnicy kongresu poznają najnowsze wyniki badań dotyczące m.in.:

  • choroby afektywnej dwubiegunowej,
  • perspektywy leczenia depresji lekoopornej,
  • wpływu genów na rozwój uzależnień,
  • roli układu endokanabinoidowego i serotoninergicznego w patogenezie wielu zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego.

Eksperci opowiedzą o zastosowaniu najnowszych technologii w naukach biologicznych i medycznych oraz nowinkach takich jak proteomika, optogenomika, aplikacje mobilne, rozszerzona rzeczywistość i sieci neuronowe.

Ważnym zagadnieniem będzie komercjalizacja wyników badań naukowych, przedstawiona zarówno z perspektywy ośrodków akademickich, jak i firm farmaceutycznych.

Przewidziano również dedykowane sesje dla młodych pracowników naukowych, doktorantów i studentów, aby mieli szansę na kontakty z liderami europejskiej i światowej nauki.

Organizatorami kongresu CEBC w Krakowie są Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja PAN oraz Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Polska Akademia Nauk objęła wydarzenie swoim patronatem.

Źródło informacji i grafiki: Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja PAN w Krakowie

Oficjalna strona kongresu CEBC